İNSAN KAYNAKLARI

Sevgili Gençler;

Çağdaş havacılık teknolojisini takip edebilecek ve uygulayabilecek kapasitede yetişmiş personelin Hava Kuvvetleri’ne kazandırılması amacı ile değişik sınıf, branş ve ihtisaslarda eğitim veren Hava Teknik Okullar Komutanlığı’na bağlı Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu hakkında size kısaca bilgi vermek ve Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu’na nasıl başvuracağınız konusunda sizlere yardımcı olmak üzere bu kılavuz hazırlanmıştır.

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu; Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın Astsubay ihtiyacını karşılayan, gelecekteki görevlerin en iyi şekilde yerine getirilmesi amacı ile birinci yılı ingilizce ve temel eğitim, ikinci yılı değişik sınıf, branş ve ihtisaslarda ön lisans düzeyinde teknik, akademik eğitim veren, yatılı bir askeri eğitim-öğretim kurumudur. Öğrenci kaynağını lise ve dengi okullardan mezun olanlar oluşturmaktadır. Bu kılavuzun içinde belirtilen lise ve dengi okullarla, belirlenen öğrenim kollarından mezun olan öğrenciler, diğer koşulları da sağladıkları takdirde Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu’na kabul edilmektedir.

Bedensel ve zihinsel olarak en mükemmel şekilde yetişmek, Türkiye Cumhuriyeti’nin semalarında; barış ve huzuru sağlamak için Hava Kuvvetleri’nin çeşitli sınıf, ihtisas ve branşında görev yaparak, zoru başarmak ve geleceği yakalamak istiyorsanız, sizleri Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nda görmek istiyoruz.

Bu kılavuzu dikkatle inceleyiniz. Eğer, Hava Astsubayı olmak istiyorsanız, başvuruda bulununuz. Ancak; unutmayınız ki hangi meslek ya da görevi seçerseniz seçin, siz ülkemizin parlak geleceği ve teminatısınız.

Başarınız devamlı, yolunuz açık, geleceğiniz aydınlık olsun.

Hava Teknik Okullar Komutanlığı

İnsan Kaynakları Portalına Erişmek İçin Tıklayınız